Arabic AR English EN French FR German DE Turkish TR

Blog

Siyah Zeytin Satın Almadan Önce

by in Zeytin 12 Temmuz 2021

Siyah Zeytin’deki Sorun Sadece Aroma Kaynaklı mı? Ürün Satın Alması Nasıl Olmalır? Zeytin İşleme Aşamalarında Yapılan Hatalar Spekilasyon’a Sebeb mi?

 

Siyah zeytin denilince akla öncelikle kahvaltımızın baş tacını bulunduran lezzet tamamlamasını gerçekleştiren bir mucize gelmektedir. Bu değerli meyvenin verimini tüm etkisi ile faydalanabilmek için soframıza minimum hata ve yanlış tekniklerden arındırıp gelmesi gerekir. Durum böyle olunca zeytinin insan üzerindeki saf ve yenileyici eşşiz temasını sorgulamamıza sebeb vermekte ve malesef önceliklerimizin değişmesine sebeb olmaktadır.

 

Gıda ürünlerin içerisinde şarküteri grubunda işleme ve muhafaza çok önemlidir. Sorunların büyük bir bölümü başlangıç aşamalarındaki problemlerden kaynaklanmaktadır. Buradan başlayan bir problem ürünün kalite etkisine ardından bozulmasına yol açmaktadır. Zeytin’de ise hataların %90’ı bu bölümde gerçekleşmektedir. Siyah zeytin’in ayrı bir özelliği muhafaza ve ambalaj çeşitliliğinin önemi fazla olmasıdır. Siyah zeytin’de ilk olarak ürünün doğru seçilmesi yetiştirilen bölgenin durumu , uygulanan teknikler ve zeytinin yapısı doğru belirlenmelidir. İkinci bölüm fermantasyon aşamasını doğru ve steril tamamlaması Üçüncü evre ise siyah zeytin’in tatlanmasını zamanında gerçekleştirip ve ambalaj’a taşınmasıdır. Bu aşama tüm emeğin değerlendiği yada kaybedildiği önemli bölümdür. Siyah zeytin’i soframızdan vazgeçilmez kılan kendine özgü özel aromasıdır ki bu tad’a ulaşabilmek için tüm çalışmaları doğru tamamlayıp eşsiz lezzeti deneyimleyebilelim.

 

Ürün tercihi yaparken öncelik olarak güvenirlilik ve sürdürebilirliğe dikkat ederiz. Kalite,Lezzet,Fiyat… gibi birçok parametreler var tabiki ama önceliklerimizi güven ve devamlılık oluşturmaktadır. Siyah zeytin tercihi’de böyledir önce ”marka emniyeti ve güveni” esas alınmakta ve tercihleri bu kriterlerden şekillenmektedir. Siyah zeytin satın alınmasında dikkat edilecek hususlar ve önceliklerimiz şu şekilde olmalıdır;

 • Cinsi
 • Bölgesi
 • Kalibresi
 • T.E.T.T.
 • İşletme Kayıt No

Bu maddeler dikkat edilip alışverişin tamamlanması doğru ürüne ulaşmayı ve damak zevkine uygun lezzeti yakalamayı garanti eder.

”Siyah zeytin tercihi’de böyledir önce ”marka emniyeti ve güveni” esas alınmakta ve tercihleri bu kriterlerden şekillenmektedir.”

Ürün yapım aşamalarında yani işletme safhasında uygulanacak olan teknikler vardır. Belli sıralamaya göre uygulanan bu tekniklere hassas düzenlemeler barındırmaktadır. bunlardan bazıları;

 • Ph
 • Tuz Derecesi
 • Zeytin Baskısı
 • Salamura Suyu
 • İlave Derece Noktaları

Bu maddelerin sırasında,ölçümlerinde ve uygulanışında oluşan hatalar zeytinin kalitesini etkilemekte dolayısıyla pazar’daki konumunu değiştirmektedir. Bu ürünler rekabetçi piyasada dalgalanmalara ve değeri altında ürün satışına sebeb olmaktadır. Zeytin alımında fiyat ve kalite orantısı göz ardı edilmemeli ve tüketimi bilinçli olarak sağlanmalıdır.

En doğru ve lezzetli siyah zeytin’e ulaşmak bir tık yakınınızda… Kalite İle Tanışmak İçin Buraya Tıklayınız

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sepet