Gurme Lezzeti

Gurme Lezzeti Önceki Yazı Zeytin Hasadı Next item Mükemmel Tat

Gurme Lezzeti

Alhan Zeytincilik olarak ana hedefimiz; taze ve kaliteli geleneksel Türk Sofralık zeytinlerini modern, sağlıklı koşullarda işlemek, kaliteli ürünlere dönüştürmektir. Gurme lezzeti olarak adlandırdığımız yüksek kaliteli zeytinleri, sizlerin damak zevkine sunmaktayız.

Gurme zeytinlerimizin ürün kalitesini ön planda  tutarak geleneksel yöntemleri modern tekniklerle birleştirip Türk Gıda Kodeksine göre üretim yapmaktayız.Üretim, depolama, paketleme, sevkiyat süreçlerinde yüksek kalite standartları doğrultusunda işlem yapmaktayız.

Gurme Lezzeti

Zeytin meyvesi bir sert çekirdekli meyvedir. Şeftali, kayısı, kiraz vb. Benzerlerinden farklı olarak zeytinler ağaçtan direk yenmez. Zeytin, Oleuropein adlı kendine özgü, acı bir tat içerir. Oleuropein güçlü, acı bir tada sahiptir ve zararsız olmasına rağmen damakta iyi bir tat bırakması adına zeytin tüketime hazır hale gelmeden önce ayrıştırılması gerekir. Zeytinler ayrıca diğer eşdeğer ürünlere göre kıyasla (% 12) düşük şeker içeriğine (% 2.6 – 6) ve yılın zamanına ve çeşidine bağlı olarak yüksek yağ içeriğine (% 10-20) sahiptir.

Zeytin işleme sürecinde dikkat edilecek üç temel unsur vardır. Bunlar: acı tadı gidermek, meyveyi korumak ve lezzetini arttırmaktır. Böylelikle zeytinde gurme lezzeti olarak tabir edilen lezzete erişebilecektir.

Zeytinlerimiz tamamen hormonsuz ve GDO’suzdur. Ayrıca zeytinin bombus arılarıyla tozlaşması, zeytinin ince kabuklu, küçük çekirdekli ve sulu olmasında büyük etkendir.

Zeytinlerimizi Manisa ve çevresinin en kaliteli zeytinlerinden seçiyoruz. Olabilecek en doğal ve kaliteli şekilde gurme zeytini siz müşterilerimize ulaştırıyoruz. Zeytinin rengi olgunluğunun göstergesidir. Yeşil zeytinler sezonun başında, mor zeytinler daha sonra olgunlaşma döngüsünde ve daha koyu siyah zeytinler ise en yüksek olgunlukta toplanmaktadır.

Toplanan zeytinlerin tazeliğini koruyacak şartlarda saklanması gerekmektedir. Hasattan sonra zeytinlerin temiz, kuru, iyi havalandırılmış kasalarda serin bir yerde saklamaktayız.

Bunun yanında hiçbir zeytinde katkı ve koruyucu maddesi kullanmıyor, çevreye dost iyi tarım uygulamalarıyla ve pestisit kullanmadan tamamen doğal bir şekilde üretim yapıyoruz. Kimyasal kullanmadan tuz ve su ile fermantasyon gerçekleştiriyoruz ve böylelikle sofranıza ulaşan üründe hiçbir ilaç ve kimyasal kalıntısı bulunmamaktadır.

Kalite ve doğallıktan ödün vermeden müşterilerimize gurme lezzeti sunuyor ve yüksek müşteri memnuniyeti sağlıyoruz.