Arabic AR English EN French FR German DE Turkish TR

Blog

Zeytinyağı Pahalı mı?

by in Zeytinyağı 12 Temmuz 2021

Zeytinyağı fiyatlarına bakan kullanıcılar genelde zeytinyağının pahalı bir besin maddesi olduğunu düşünürler. Peki birçok farklı çeşidi de bulunan ve oldukça faydalı olan mucizevi besin zeytinyağı gerçekten pahalı mı?

Pahalı Değil, Değerli!

Aslında “Zeytinyağı pahalı mı?” sorusuna verilebilecek en doğru cevap; hayır zeytinyağı pahalı değil, değerli. Çünkü az olan şey her zaman için değerlidir. Bu sadece zeytinyağına özgü bir husus değil, iktisadi bir gerçek. Bir malın veya hizmetin arzı ne kadar az ise o kadar değerlidir. Tabi burada devreye giren birçok farklı husus da var. Çünkü zeytinyağı bir mal veya hizmetin dışında aynı zamanda bir besin maddesi. 

Zeytinyağı yapılacak olan zeytinlerin hangi bölgede yetiştiği, ne zaman toplandığı ve nasıl işlendiği, soğuk sıkım mı yoksa sıcak sıkım mı yapılacağı gibi onlarca farklı parametreyi birleştirdikten sonra ortaya çıkan sonuç kaliteli zeytinyağını doğuruyor. Haliyle tüm bu süreçlerden geçen zeytinyağı ise değerli oluyor. 

Daha önceki blog yazılarımızda zeytinyağının faydalarından ve düzenli tüketimde sağlığımızı nasıl olumlu etkileyebileceğinden bahsetmiştik. Tüm bunlar düşünüldüğünde bu kadar faydalı ve üretim süreci zor, çetrefilli bir besinin çok çok uygun fiyatlara satılması üretici bakımından mümkün değil. Ancak aradan aracıları kaldırarak yerel üreticilerin ürettiği kaliteli zeytinyağına ulaşmanın da günümüz dünyasında birçok yolu bulunmakta. Bunun en basit yolu ise internet alışverişi. Alhan Zeytincilik web sitesinden hem yeni hasat zeytinlerden hem de kaliteli zeytinyağlarından dilediğiniz zaman sipariş verebilirsiniz.

Hayatımızda bu kadar önemli rol oynayan bir besin maddesini çok düşük fiyatlara satmak ne yazık ki mümkün değil. Ancak fahiş fiyatlar ödemek de ne yazık ki oldukça can sıkıcı. Bunun için günümüz dünyasında yeni teknolojileri ve interneti kullanarak kaliteli zeytinyağına erişim sağlamak oldukça kolay. Bu sayede hem fahiş fiyatlar vermek zorunda kalmamış olursunuz hem de yerel üreticiyi destekleyerek ülke ekonomisinde yer alan küçük ölçekli tarım üreticilerine destek olmuş olur ve kaliteli zeytinyağı üretimini desteklemiş olursunuz. Böylelikle kaliteli zeytinyağına her zamankinden çok daha kolay şekilde çok daha uygun fiyatlarla ulaşmış olursunuz.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Sepet